Öğrencilere Devletten İş İmkanı

Öğrencilere Devletten İş İmkanı


Etiketler
İş Adı Öğrencilere Devletten İş İmkanı
Kategori is-imkanlari
Başvuru 0
Yazar isimkanlari.netÖğrencilere Devletten İş İmkanı Hakkında Detaylar

Öğrencilere Devletten İş İmkanı, İŞKUR ilanları üzerinden yapılacak başvurular ile yaz aylarında toplam 100 bin öğrenci ilk defa sigortalı olma hakkını elde edecek Kaynak: 100 Bin Öğrenciye Yaz Aylarında İş İmkanı Cumhurbaşkanı Duyurdu

 

Farklı alanlarda da iş imkanı sağlayacak olan bu proje ile birlikte gençlerimiz geleceğe dair planlamalarını daha iyi bir şekilde yapabilecektir. Bu projeye başvurular Mayıs ayı içerisinde başlayacak. Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ise öğrenciler çalışmaya başlayacak. Toplamda 5 gün izin hakkı da verilecektir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu'nun ortak çalışması sonucu başlayacak proje kapsamında üniversitede okuyan öğrencilere haftada 3 gün iş imkanı sağlanacak. Bu çalışma süreci boyunca maaş alacak öğrenciler yaz aylarında harçlıklarını kazanabilecekler. 

Peki uygulama nedir, ne zaman başlayacak ve süreç nasıl işleyecek? İşte tüm ayrıntılar.

HAFTADA 3 GÜN, GÜNDE 8 SAAT ÇALIŞMA İLE MAAŞ

Öncelikle söz konusu proje sadece üniversite öğrencilerini kapsayacak. Çalışma Bakanlığı ile İŞKUR'un yürüteceği Sosyal Çalışma Programı kapsamında hayata geçirilecek uygulama ile öğrencilere TYP alanlarında iş imkanı sunulacak. Üniversite öğrencileri kamu kurumlarında, çocuk evleri, huzur evleri, belediyelerin sosyal donatı alanları, halk evleri kampları, bilge evlerinde bunun yanında orman müdürlüklerinin fidan dikim işleri, tarım müdürlüklerinin organik tarım, yerel tohum uygulama alanlarında çalışacaklar. 

Bu alanlarda yürütülen faaliyetlerde çalışacak üniversite öğrencilerinin günlük çalışma saati ise 8 olacak. Ayrıca üniversite öğrencileri haftada sadece 3 gün çalışacaklar. Öğrencilere çalıştıkları gün sayısına göre maaş ödenecek ve bu maaş asgari ücret baz alınarak hesaplanacak. Bu kapsamda öğrencilere çalıştıkları her gün için 68 TL harçlık verilecek. Programa bir ay devam eden öğrenciler 825 TL, 3 ay boyunca devam eden öğrenciler ise 2 bin 425 TL almış olacaklar. 

Sosyal Çalışma Programı için başvurular ise Mayıs sonu Haziran başı itibariyle başlayacak.

Sıradaki İş İmkanları

 • Evde Kürdan Paketleme İle 3000 TL Kazanmak Evde Kürdan Paketleme İle 3000 TL Kazanmak Evde Kürdan Paketleme İle 3000 TL Kazanmak iş imkanları en yeni eve iş veren firmalar.Evde Kürdan Paketleme İle 3000 TL Kazanmak sende takip et yeni iş fırsatlarını yakala.
 • Tesbih İşi Yaparak Para Kazanma Tesbih İşi Yaparak Para Kazanma  Tesbih İşi Yaparak Para Kazanma iş imkanları en yeni eve iş veren firmalar.Tesbih İşi Yaparak Para Kazanma sende takip et yeni iş fırsatlarını yakala.
 • Nikah Şekeri Yap Nikah Şekeri Yap Nikah şekeri yaparak para kazanma nikah şekeri veren firmalar iletişim
 • Evde Buzdolabı Magneti Yapma İşi Evde Buzdolabı Magneti Yapma İşi Evde Buzdolabi magneti yaparak para kazanabilirsiniz, zevk alacağınız ve çeşitli figürler üreteceğiniz evde magnet yapımı işi oldukça iyi gelir sağlıyor.
 • Evde Ekiş Para Kazanma Evde Ekiş Para Kazanma Evde Ek iş Yaparak para kazanma son yıllarda Türkiyede yaygınlaşmaya başlamıştır.Evden ek iş neler yapabilirim,en çok hangi ek işler gelir sağlar size makalemizde yardımcı olacağız.
 • Balon Paketleme İle Para kazan Balon Paketleme İle Para kazan Evden Paketleme İşi arayanlar ve ne iş yapabilirim diye soranlar sitemizi ziyaret ederek en güncel ve en kazançlı ek gelir işlerini öğrenebilirsiniz.
 • Goldmystic Altın kaplama is imkanı paketi Goldmystic Altın kaplama is imkanı paketi Goldmystic Altın kaplama is imkanı paketi iş imkanları en yeni eve iş veren firmalar.Goldmystic Altın kaplama is imkanı paketi sende takip et yeni iş fırsatlarını yakala.
 • kadınlara evde iş imkanı kadınlara evde iş imkanı kadınlara evde iş imkanı,Ev hanımlarına nasıl para kazanıcaklarını anlatan yazımızı oku sende para kazanmaya başla
 • Evden terlik Paketleme İşi Evden terlik Paketleme İşi Evden Terlik Paketleme işi ile kazançlı çıkacaksınız toptan terlikleri alıp hiç bir efor sarf etmeden paketleyip paranızı alıyorsunuz
 • Evde Pasta Yapma İşi Evde Pasta Yapma İşi HanımLar özel günlere,toplantılara,doğum günü,Partilere pastalar yaparak evden para kazanabilirsiniz.